Pasaules čempionāts hokejā Minskā – noderīga informācija hokeja faniem

Latvijas hokeja izlases fani Kanādā
Foto: AFP/SCANPIX

Nu jau ne tikai pašiem latviešiem, bet arī dažam labam ārzemniekam ir skaidrs, ka latviešu hokeja līdzjutēji ir labākie pasaulē. Tā ir izcila vienotības sajūta, kas reizi gadā pārņem visus, kas saistīti ar hokeju – gan fanus, gan spēlētājus, gan sporta entuziastus. Hokejs ir fantastiska spēle, kas Latvijai nesusi atpazīstamību sporta aprindās, saliedējusi tautu sportiskam līdzjušanas cīniņam un darījusi mūs lepnus brīžos, kad uzvaram vai nospēlējam cienīgi ar  augstāka ranga komandu.

Nešaubos, ka tie Latvijas hokeja fani, kas parasti izvēlējās pasaules čempionāta spēles vērot mājās vai kādā vietējā krodziņā, tomēr dziļi paturot sevī vēlmi kādreiz apmeklēt čempionātu tā norises vietā, šoreiz izmantos izdevību un dosies uz Minsku, kas atrodas tepat, vien 5-6 stundu ilga brauciena attālumā. Galu galā čempionāts tiek rīkots mūsu kaimiņvalstī, citkārt tik nepieejamajā, noslēgtajā, nezināmajā Baltkrievijā, kur cenas zemākas, dzīve citādāka, padomiskāka, bet tāpēc ne mazāk interesanta, turklāt varenais Lukašenko atcēlis vīzu režīmu un sola gan lētu alu, gan pieņemamas spēļu biļešu cenas, bez tam viņa rokās ir arī zināma kontrole pār uzņēmējiem, tāpēc fanus neapdraudēšot nekontrolēta cenu celšana sabiedriskās ēdināšanas vietās, viesnīcās u.c. Vārdu sakot, laime pilnīga!

Minsk Arena

Minsk Arena

Un tāpēc arī es ar draugu pulciņu došos uz šo mītisko zemi – Baltkrieviju, kas līdz šim ir palikusi ārpus ierastajiem ceļojumu maršrutiem, lai justu līdzi mūsu hokejistiem un beidzot klātienē izbaudītu, ko nozīmē pasaules čempionāts hokejā.

Latvijas hokeja izlase spēles aizvadīs  modernajā  Minsk Arena (http://www.minskarena.by/), kurā ir vietas 15 000 skatītājiem.

Parasti pirms visiem ceļojumiem apkopoju prāvu materiālu kaudzi par vietām, kuras vērts apskatīt un par visiem aspektiem, kas varētu būt aktuāli ceļojuma laikā. Pēc saviem ieskatiem interneta dzīlēs esmu izmakšķerējusi būtiskāko informāciju, kas attiecas uz hokeja čempionātu, Minsku un uzturēšanos tajā hokeja čempionāta laikā.

Ļoti noderīga informācija hokeja līdzjutējiem atrodama  Minskas hokeja čempionāta ceļvedī “Pasaules pazinējs”, ko sadarbībā ar Latvijas Hokeja federāciju izdevis ceļojumu birojs Travel Art LV. Informācija par ceļvedi  šeit

Ceļvedis hokeja līdzjutējiem "Pasaules pazinējs"

Ceļvedis hokeja līdzjutējiem “Pasaules pazinējs”

Vispirms par biļešu iegādi uz hokeja spēlēm un ieceļošanu Baltkrievijā

Kopš 25.novembra Ticketpro iespējams iegādāties visa veida biļetes,  gan uz visām vienas grupas, vienas arēnas, vienas izlases, vienas dienas spēlēm, gan uz atsevišķām spēlēm. Biļetes  iespējams iegādāties šeit   Informācija par biļešu veidiem un cenām  šeit 

Pirms biļešu iegādes jāreģistrējas sistēmā,  nopirktās biļetes visērtāk saņemt pa e-pastu, pašam izdrukāt un ņemt līdzi, dodoties uz Baltkrieviju. Jāatceras, ka biļetes jāsaglabā arī pēc spēles, jo tās būs jāuzrāda uz robežas, aizceļojot no Baltkrievijas. Bērniem līdz 5 gadu vecumam biļetes nav jāpērk, tomēr tādā gadījumā rodas jautājums, kā bērns varēs ieceļot Baltkrievijā, ja viņam nebūs hokeja biļete, kas kalpo kā iebraukšanas vīza. Ir divi varianti – vai nu tomēr iegādāties biļeti arī bērnam, vai nokārtot Baltkrievijas vīzu. Informāciju par vīzas nokārtošanu atradīsiet Baltkrievijas vēstniecības mājaslapā http://latvia.mfa.gov.by/ru/consular_issues/visas/ Latvijas pilsoņiem līdz sešu gadu vecumam nodeva par konsulārajiem pakalpojumiem nav jāmaksā.

Nedrīkst aizmirst par pases derīguma termiņu – pasei jābūt derīgai ne mazāk kā 90 dienas, skaitot no tā datuma, kad cilvēks plāno pamest Baltkrieviju. Drošības dēļ ieteicams pases derīguma termiņu skaitīt no dienas, kad beidzas bezvīzu režīms – 31.maijs. Tātad pases jānomaina tiem, kam pasu derīguma termiņš beidzas agrāk par 29.augustu.

Īsumā par Minsku

Minskas centrs

Minskas centrs

Minska ir vecāka nekā vairums Eiropas pilsētu, pirmoreiz ziņas par šo vietu parādījušās 1067.gadā. Platības ziņā Minska ir par aptuveni 100 km2 lielāka nekā Rīga,  iedzīvotāju skaits – ap 1,9 miljoniem. Neiedziļināšos pilsētas vēsturē, vien minēšu, ka tā ir ilga, krāšņa un traģiska. Šodienas Minska esot moderna, dinamiska pilsēta, apveltīta ar pieticīgu skaistumu, dabisku šarmu un iedzīvotāju sirsnību. Nu ko, redzēsim paši. Ja nu kādā no fanošanas brīvā brīdī rodas vēlme iepazīt pilsētas ievērojamās vietas, var apskatīt Baltkrievijas Zinātņu Akadēmijas Botāniskos dārzus, kur 80 ha lielā platībā iespējams aplūkot vienu no iespaidīgākajām augu kolekcijām Eiropā. Interesenti var apmeklēt itāļu atrakciju parku Dreamland (www.dreamland.by), apskatīt iespaidīgo Nacionālās bibiliotēkas ēku, pastaigāt pa Trīsvienības priekšpilsētu – kaut ko līdzīgu Minskas vecpilsētai (http://travel.ldz.lv/lv/minsk/minsk-places/790-trisvienibas-priekspilseta) vai apskatīt kādu no krāšņajām pilsētas katedrālēm.

Vairāk par Minskas TOP-10 apskates vietām, parkiem, pastaigu vietām u.c.: http://minsktourism.by/en/minsk-sightseeing

Nacionālā bibliotēka

Nacionālā bibliotēka

Kultūra  un izklaide

Minskas Operas nams

Minskas Operas nams

Nezinu gan, cik daudzi no hokeja faniem plāno pievērsties kultūras dzīves baudīšanai Minskā, bet čempionāta laikā Baltkrievijas galvaspilsēta sola piedāvāt bagātīgu kultūras un izklaides pasākumu programmu – koncerti, diskotēkas, kino, cirks, muzeji – viss būs pieejams daudz ilgāk un vairāk nekā parastās „bezhokejačempionāta” dienās.

No muzeju piedāvājuma intereses vērti varētu būt Baltkrievijas Nacionālais vēstures un kultūras muzejs (ieejas maksa varētu būt un varētu arī nebūt ap 40 sant.) un nesen renovētais Nacionālais mākslas muzejs (ieejas maksa – ap 1 Ls, kā minēts interneta avotā).

Detalizēta informācija par pilsētas muzejiem, teātriem un kultūras dzīvi: http://minsktourism.by/en/cultural-life

Viss, kas jāzina par izklaides iespējām Minskā – klubi, kino, kazino u.c. http://minsktourism.by/en/entertainment

Iepirkšanās

Kā nu bez iepirkšanās? Visiem zināms, ka baltkrievu ražojumi, apavi, pārtika u.c. izceļas ar īpašu kvalitāti un zemāku cenu nekā mums. Tāpēc arī mājās palikušajiem ir cerība tikt pie kāda kāruma vai pat jaunas drēbju kārtas. Domājams, ka hokeja čempionāta suvenīri būs pieejami visās malās, lielākajos tirdzniecības centros jau nu noteikti.

Lielveikals TSUM

Lielākās tirdzniecības vietas atrodamas pilsētas centrā:

Arena City, Pobediteley, 84
Nemiga, Nemiga Str., 3
TSUM, Nezavisimosti Ave., 54
Stolitsa, Nezavisimosti Square
Trading House Nemiga, Nemiga Str., 8,10
Maximus, Kalvariyskaya Str., 24
Belarus, Zhilunovicha Str., 4
BIGZZ, Borovaya 5
GUM, Nezavisimosti Ave., 21
Expobel, Borovaya 5
ProStore, Dzerzhinsky Ave., 126
Riga, Surganova Str., 50
ALL, Dolginovsky Tract, 178

Vairāk informācijas par iepirkšanās vietām: http://minsktourism.by/shopping

Naktsmītnes

Naktsmītņu atrašana Minskā, izmantojot www.booking.com vairs nesanāks, jo visi lētākie numuri izķerti vairāk kā pusgadu iepriekš.

Varianti, kas atliek:

 • Nakšņošana fanu pilsētiņā, kur būs pieejamas gultasvietas, virtuve, dušas un varbūt vēl kādi labumi (uz bezmaksas alus automātiem gan necerēsim)  (http://www.sportadraugiem.lv/p-minsk/empionta-jaunumi/800-fanu-pilstia-minsk.html)
 • Baltkrievijas radu, draugu, paziņu viesmīlības izmantošana
 • Dzīvokļa īrēšana (šeit arīdzan noderētu radu, draugu, paziņu palīdzība)
 • Ekstrēmākas iespējas – nakšņošana teltīs, automašīnās
 • Variants, ko izmantojām mēs – meklēt mājiņas Minskas tuvumā, ko izīrē vietējie

Par nakšņošanas iespējām, kontakti u.c.  http://www.iihfworlds2014.com/en/information/#hotels

Restorāni

Īstens latvietis pēc uzvarētas hokeja spēles noteikti neies mājās gulēt, bet uzmeklēs vietējo krodziņu, kur nosvinēt tā, lai krodziņa personāls vēl ilgi atcerētos trakos latviešu fanus.

Transports

Minskā var nokļūt ar:

 • savu privāto automašīnu (Rīga – Minska, attālums ap 480-500 km),
 • vilcienu (Rīga-Minska, biļetes cena vienā virzienā 1 pers. ap 25-66 Ls),
 • autobusu (Lux Express – 16 Ls vienā virzienā, Ecolines – 15 Ls vienā virzienā)
 • lidmašīnu (www.belavia.by, Rīgas lidosta – Minska, cena 1 pers. sākot no 60 Ls vienā virzienā., vien jāpiebilst, ka nacionālā lidosta atrodas 40 km attālumā no Minskas)

Sabiedriskais transports Minskā kursē no 5:30 līdz 1:00 naktī. Biļetes var iegādāties autobusu pieturās, pie vadītāja un konduktora, kā arī veikalos. Metro (!!)  biļetes pārdod metro stacijā – cena, ap 13 sant. (ja uzticamies internetam).

Naudas lietas jeb uz dažām dienām miljonārs

Lai arī ir zināms, ka darbības ar baltkrievu valūtu daudzkārt pārsniedz mūsu pierastos norēķināšanās apjomus, vienalga pārņem bijība, ieraugot, ka visu vienas arēnas hokeja spēļu abonements maksā 9 miljonus!

Valūtas kurss  uz šo brīdi 1 EUR = 13 970 BYR www.nbrb.by

Ja piemēram, kā rokasnaudu tēriņiem Baltkrievijā mainīsiet 100 EUR, ziniet, ka saņemsiet 1,3 miljonus rubļu. Iespaidīgi, vai ne? Jāatceras, ka Baltkrievijas rublis nav brīvi konvertējams, tāpēc var rasties grūtības ar valūtas maiņu Latvijā. Valūtu var apmainīt Baltkrievijā visu banku nodaļās vai valūtas apmaiņas punktos, kurus var atrast visās viesnīcās, lielākajos veikalos un tirdzniecības centros.Valūtas apmaiņas punkti, kas atrodas dzelzceļa stacijās un diennakts veikalos, strādā visu diennakti.

Sakarā ar hokeja čempionātu Baltkrievijas lielākā banka Belarusbank atver papildus valūtas maiņas punktus arēnās un lielākajās viesnīcās – saraksts atrodams šeit

Nav ieteicams mainīt valūtu pie privātpersonām, jo to aizliedz Baltkrievijas likumi. Nelegālajā naudas operācijā iesaistītās personas var zaudēt iemainīto naudu; bez tam šādos apstākļos visbiežāk cilvēki tiek apkrāpti.

Šis un tas

3 thoughts on “Pasaules čempionāts hokejā Minskā – noderīga informācija hokeja faniem

 1. Laikam satriecoši verot to visu klātiene. Sajust to satraukumu, spriedzi.
  Kaut pati neesmu hokeja fane, ari labprāt aizbrauktu un apskatītu Minsku un aizietu uz hokeju.
  Vispār forši pabūt tur kur nekad neesi bijis un aiziet uz kādu grandiozu pasākumu.
  Bet bibliotēka viņiem gan ir dīvaina.

  • Domāju, ka Minskā būs lieliska atmosfēra, fanu no Latvijas būs daudz, ņemot vērā, ka Baltkrievija ir mūsu kaimiņvalsts. Izskatās, ka Minska nemaz nav tik pelēcīga un atpalikusi kā sākotnēji šķita, kaut vai tā pati arēna, opera un bibliotēka – mūsdienīgas, modernas celtnes.

 2. Atpakaļ ziņojums: Vecgada vakara pārdomas un jaunā gada literatūras plāns | Valkīras dienasgrāmata

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.