Sava laika pavēlnieks

Vīzija jeb redzējums. It kā dzirdēti jēdzieni,  pārsvarā saistībā ar uzņēmējdarbību, varbūt valsts attīstību  utml. Bet ar to viss nebeidzas. Vīziju ir svarīgi noteikt arī katram savai  dzīvei.

Reizi pa reizei der sev uzdot divus pavisam vienkāršus jautājumus, ko ikdienas steigā mēs varbūt nemaz sev neuzdodam, tikai traucamies  arvien tālāk un tālāk, paši nezinādami kurp:

1)Ko es vēlos savā dzīvē sasniegt?

2) Vai tas, ko daru pašlaik, man palīdzēs sasniegt to, ko es vēlos?”

Vislabākais veids, kā atbildēt uz pirmo jautājumu, ir vienkārši mierīgi pasēdēt un pierakstīt uz lapas visas darbības un mērķus, ko vēlies īstenot. Vai arī kādu vakaru vienatnē vai ar draugiem padarboties, no veciem žurnāliem, avīzēm uztaisot kolāžu, kas ataino visu to, ko vēlies sasniegt. Tad vispilnīgāk var izprast sevi, turklāt, nospraužot mērķus un savas vēlmes, kļūs skaidrāks, kā to visu īstenot.

Piemērs – cilvēks vēlas iemācīties franču valodu. Ja viņš nopietni izturas pret savu mērķi, tad, pirmkārt, sāks krāt naudu valodas kursiem, otrkārt, pievērsīs uzmanību valodu kursu piedāvājumam, regulāri apjautāsies paziņām, draugiem, vai tiem ir savi ieteikumi, treškārt, meklēs lētākus veidus valodas apmācībām – materiāli internetā, valodu apguves interneta programmas, valodu mācību  forumi,  skaipa sarunas ar cilvēkiem, kam dzimtā valoda ir franču utml.

Šobrīd iespēju ir ļoti daudz, internets paver logu uz visu pasauli, taču katram  ir stingri jāizvērtē, kas ir tas, kas jāpaņem sev. Ir jābūt sava laika pavēlniekam, nevis otrādi.

Pieņemu, ka lielākoties visi dara to, ko sabiedrība no viņiem prasa un tā, kā mēs varam redzēt cilvēkus visapkārt daram –  ir jānosprauž mērķi, jābūvē karjera, jāstrādā, jādibina ģimene, jābūt vismaz diviem bērniem, automašīnai utml. Bet, iespējams, cilvēki neaizdomājas, vai tas ir tas, ko viņš patiešām vēlas. Ļoti labi, ja iepriekšminētais plāns ir tas, ko cilvēks vēlas dzīvē darīt. Bet ja nu cilvēks  īstenībā vēlas kļūt par arheologu? Vai būt par alus darītavas īpašnieku?  Vai nopirkt sev skaistu villu Vidusjūras krastā, kur uzņemt draugus un pavadīt brīvdienas? Vai kļūt par gleznotāju? Vai strādāt Serengeti nacionālajā parkā?

Ja nu cilvēks tomēr nespēj atrast sevī spēku vai motivāciju mainīt līdzšinējo dzīvi, tad jāsecina, ka īstenībā viņš to  nevēlas pietiekami stipri.

Ir ļoti labs veids, kā motivēt sevi uzsākt darīt to – padomāt par nākotnes situāciju pēc gada, pēc pieciem,  desmit gadiem utml. Ko Tu vēlētos būt izdarījis, sasniedzis, ieguvis? Un tas var būt jebkas – jaunas valodas apguve, ceļojums uz Jaunzēlandi, uzņēmuma dibināšana, augstskolas pabeigšana, dzīvesvietas maiņa, ģimenes pieaugums utt. Kad ir saprastas savas vēlmes, seko nākamais solis – JĀSĀK RĪKOTIES. Rīkoties nepakļaujoties slinkumam.  Ir tāds teiciens – bagātie un veiksmīgie nedod sev atlaides. Tikai maksimāli izmantojot sev atvēlēto laiku, varam redzēt  savas ieceres realizējamies. Lai mums visiem izdodas piepildīt savus sapņus! 🙂

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.