50 mācības dzīves līkločiem – Regīna Breta “Dievs acis nemirkšķina”

300x0_cover (1)Regīna Breta ir  amerikāņu žurnāliste, rakstniece, divkārtēja Pulicera prēmijas ieguvēja, radio raidījuma The Regina Brett Show vadītāja, vieslektore. Viņa ir māte, sieva un draudzene, taču vispirmām kārtām viņa ir sieviete, kas uzveikusi vēzi.

Lai pavēstītu pasaulei par savas līdzšinējās dzīves laikā gūtajām atziņām, Regīna ir apkopojusi 50 dzīves mācības, ko dāvina lasītājiem savā grāmatā, lai tie smeltos viņas pieredzi un atcerētos par tik pašsaprotamām lietām kā gūt prieku ikdienišķās nodarbēs, mīlēt savus tuvākos, aizmirst pāridarījumus un izbaudīt dzīvi tā, kā mēs to vēlamies.

Lai arī ir skaidrs, ka cilvēki vairāk mācās no savām, ne citu kļūdām, ir vērtīgi ieklausīties padomos, ko sniedz sieviete, kas bijusi tik tuvu nāvei, krūts vēža dēļ zaudējusi abas krūtis, piedzīvojusi vientuļās mātes likteni, ģimenes problēmas, un pēc visa tā vēl arvien ir pārliecināta, ka dzīve ir skaista un tikai no mums ir atkarīgs, kā mēs to nodzīvojam.

Viens no labākajiem grāmatas padomiem, ko  es pilnībā atbalstu ir šāds – aizdedz sveces, uzklāj savus greznākos palagus un nēsā smalkāko veļu – neko netaupi īpašam gadījumam, šodiena ir pietiekami īpaša.

Ne tikai šis vien, arī pārējie padomi ir visnotaļ vērtīgi, pasniegti tā, itin kā mēs šos padomus saņemtu no tuvas draudzenes. Itin viss, par ko Regīna Breta runā, balstās uz viņas pašas piedzīvoto, katrai no mācībām pati autore ir  guvusi apstiprinājumu savas dzīves laikā.

Daži citāti no grāmatas:

Pārāk ilgi stāvot uz vietas, tas kļūst par tavu lēmumu.

Kad tu šaubies, vienkārši sper nākamo pareizo soli. Parasti tas ir kaut kas pavisam mazs. Vienmēr var redzēt tikai to ceļa posmu, ko izgaismo automašīnas tuvās gaismas. Taču tā var nobraukt visu ceļu.

Vieta, kuru Dievs tev paredzējis, ir tā, kur tavs dziļākais prieks sastopas ar pasaules dziļākajām slāpēm.

Mēs visi baidāmies kļūdīties, baidāmies nepatikt pārējiem, baidāmies nebūt pietiekami gudri, labi veiksmīgi un pievilcīgi. Necīnies ar šīm bailēm. pārvērt tās sajūtās, kādas rodas, braucot pa amerikāņu kalniņiem. Lai kā tu tiktu šūpots, kratīts un griezts uz visām pusēm, izbaudi braucienu.

Nav tumsas, kas būtu tik spēcīga, lai to nespētu izgaismot viena vienīga svece.

Kur lai atrod stāstus? Tie ir mūsos, tie ir kā mūsu sirds dārgakmeņi.

Tie, kas mājo zemes skaistuma un noslēpumu vidū, nekad nav vieni, un tie nepazīst dzīves apnikuma.

Mēs visi esam ievainoti, tikai katrs savā veidā.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.