Talantu kaltuve: Austrālijas X faktors

Austrālijas šova The X Factor 6. sezonas tiesneši un dalībnieku mentori – Ronans Kītings, Danija Minoga, Redfoo un Natālija Besingveita

Jau kādus pāris gadus ar lielu aizrautību sekoju līdzi britu un amerikāņu dziesmu un talantu šoviem (Britain’s Got Talent, America’s Got Talent, The X Factor) un līdztekus jaunākajai Britu X Faktora 11. sezonai, kas pašlaik risinās live shows fāzē, nolēmu intereses pēc palūkot, kā šis pats šovs tiek veidots Austrālijā. Ņemot vērā, ka Austrālija ir vesels kontinents un vajadzētu būt pietiekami lielām izredzēm atlasīt tikai labākos, cerēju, ka turienes dalībnieki tiešām būs skatīšanās un klausīšanās vērti. Formāts Austrālijas šovam ir nedaudz atšķirīgāks nekā Britu versijai – dalībniekiem nav jācīnās par sešām vietām six seat challenge, pēc Bootcamp atlases seši dalībnieki  no katras kategorijas dodas pie tiesnešiem uz mājām (Home visits), ceļu uz live shows turpina trīs no katras kategorijas. Wildcard ir nevis četras, bet tikai viena un to izvēlas skatītāji, balsojot par katra tiesneša izvirzīto kandidātu.

Tiesnešu un mentoru paneli Austrālijā veido – slavenās puišu grupas Boyzone dalībnieks, īru mūziķis Ronans Kītings (Ronan Keating), austrāliešu dziedātāja Danija Minoga (Dannii Minogue), amerikāņu dziedātājs Redfoo no LMFAO ( Wiggle, wiggle, wiggle, jē) un austrāliešu aktrise, mūziķe un TV personība Natālija Besingveita (Natalie Bassingthwaighte).

Ņemot vērā faktu, ka šī gada Austrālijas X Faktora sezona (6. pēc kārtas) noslēdzās pavisam nesen, 20.oktobrī, nelielā triecientempā (apmēram divās nedēļās) noskatījos visas šova 34 epizodes un esmu sajūsmināta gan par dalībniekiem, gan par šova norisi, gan mentoru darbu. Emocionalitātes, live shows priekšnesumu un dalībnieku dažādības un izcilības ziņā Austrālijas X Faktors noteikti ir tikpat lielisks, ja ne atsevišķos brīžos pat labāks, kā Britu šovs. Vismaz piecu dalībnieku muzikālai izaugsmei turpmāk sekošu līdzi un daudzas viņu izpildītās dziesmas atradušas vietu manā klausāmo dziesmu listē.

Ļoti priecē arī izvēlētie mentori – Ronans Kītings ir tikpat nopietns kritizētājs kā Garijs Bārlovs no Britu X Faktora, tikai žēl, ka Ronans neatgriezīsies nākamajā sezonā. Natālija kā mentors bija OK, taču Daniju Minogu gan gribējās izlamāt vismaz pāris reizes. Patīkami pārsteidza Redfoo, man bija radies iespaids, ka viņš varētu šovu neuztvert nopietni un nesniegt vērtīgus komentārus, taču pilnīgi otrādi, Redfoo konstruktīvā kritika un spriedumi vienmēr bija vietā un tik tiešām pamatoti. Starp citu, ļoti interesanta bija vienas nedēļas epizodes dziesmu izvēles tematika – mentori izvēlējās dziesmas dziedātājiem no citas kategorijas. Kaut ko tādu būtu interesanti vērot arī Britu X Faktorā.

Domāju, ka ikviens, kas skatītos Austrālijas X Faktoru, noteikti atrastu sev vismaz vienu favorītu, jo visi 13 live shows dalībnieki bija ļoti atšķirīgi un ar vienreizēji lieliskām balsīm.  Austrālijas šova skatīšanos varu nosaukt par lielisku muzikālu piedzīvojumu, ko iesaku visiem, kam patīk Britu X Faktors. Jaunie dziedātāji, kas parādās šādos šovos, ienes svaigumu un jaunas vēsmas mūzikas biznesā un ir interesanti vērot viņu muzikālo attīstību un priekšnesumu oriģinalitāti vairāku nedēļu garumā. Starp citu, interesants fakts – uzvarētāju no otrās vietas šķīra vien 0,01 % balsu atšķirība, kas pierāda, ka finālā nokļuvušie pārstāvji bija vienlīdz lieliski un patiešām pelnījuši uzvaru.

Daži video no noklausīšanās epizodēm:

Sidnija Kārtere ar unikālu balss tembru, kas neatstāj vienaldzīgu nevienu

 

Brothers 3 – trīs apburoši brāļi no laukiem, kuri izpilda kantri dziesmas un soul mūziku.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.