Biznesa konkurenti ikdienā, vēstuļu draugi internetā

youve_got_mail_ver3_xlg

Ir filmas, kuras pēc kāda laika rodas vēlme noskatīties vēlreiz, ir filmas, kuras gribas attīt atpakaļ uz sākumu jau uzreiz pēc noskatīšanās, un ir filmas, kas aizkustina līdz sirds dziļumiem un atkal padara tevi par cilvēku, pat ja pasaule tevi ir apbružājusi. Visas trīs minētās iezīmes atbilst filmai, kas ir manu visu laiku iecienītāko un jau noteikti 10 reizes skatīto  filmu saraksta pirmajā trijniekā – Noras Efronas režisētā 1998.gada amerikāņu romantiskā komēdija You’ve Got Mail (Tev pienācis pasts) ar diviem lieliskiem  aktieriem galvenajās lomās – Megu Raienu un Tomu Henku. Par ko tad ir stāsts?!

Ņujorka, 1998.gads. Ketlīna (Mega Raiena) vada no mātes mantotu mazu grāmatveikaliņu Shop around the corner.  Negaidītu pārsteigumu sagādā ziņa, ka pavisam netālu no Ketlīnas veikala tiks atvērta grāmatnīca Fox Books, kas pieder turīgam uzņēmējam – Foksu dinastijas pārstāvim Džo Foksam (Toms Henks).  Lai arī Ketlīna ir optimisma pilna un ar visiem spēkiem pūlas saglābt savu biznesu, pēc konkurentu grāmatnīcas atklāšanas pircēju skaits viņas veikaliņā strauji sarūk un viņas nepatika pret Džo Foksu tikai pieaug. Tikmēr mierinājumu un prieku viņa rod e-pastu sarakstē ar internetā iepazītu svešinieku, abi nezina ne viens otra īstos vārdus, ne nodarbošanos, taču izrādās, ka Ketlīnas vēstuļu draugs ir ne viens cits kā Džo Fokss.

Kadrs no filmas

Kadrs no filmas

You’ve Got Mail noteikti nav viena no klišejiskajām Holivudas tipa romantiskajām komēdijām, bet gan asprātīga, brīnišķīgi uzņemta filma ar lielisku vēstījumu, ļoti piemērotiem abu galveno varoņu atveidotājiem un baudāmu skaņu celiņu (aina, kurā skan Cranberies “Dreams”, ir ļoti iedvesmojoša). Megas Raienas un Toma Henka aktierspēle ir ļoti kolorīta, dialogi asprātīgi un vispārējā filmas noskaņa ļauj sajust tādu kā veclaiku romantismu un  šarmu, kāds piemīt vēstuļu sarakstei starp svešiniekiem. Ik reizi, kad noskatos šo filmu, tā par 1000% spēj uzlabot garastāvokli. Un esmu pilnīgi pārliecināta, ka skatīšos to vēl daudz daudz reižu.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.