Stāsts par ideālo ķiploku pulveri

Pagājušajā gadā pārliecinājos, cik vērtīgi ir apmeklēt Riga Food izstādi. Ņemot vērā faktu, ka uz izstādi saplūst liels skaits mazo un lielo pārtikas ražotāju no visām Latvijas malām, ir lielas iespējas uzzināt daudz jauna un iepazīt jaunus produktus, pat ja īpaši neko neceri atrast, vien labi pavadīt laiku un iepazīt latviešu izdomu un darbīgumu. Tieši šajā izstādē es pirmo reizi uzzināju par Dobeles mājražotājas Loritas Miķelsones ražoto ķiploku pulveri, kas man bija pats vērtīgākais ieguvums no izstādes apmeklēšanas.

Garšvielas, dārzeņus, augļus un ogas Lorita žāvē pašas izgatavotā infrasarkanā starojuma žāvētavā, tajā uzturot no +25 °C līdz +42 °C temperatūru un retinātu skābekļa daudzumu. Tas ļauj samazināt oksidēšanās procesu kaltējamā materiālā un ļauj iegūt īpaši garšīgu un veselīgu produkciju. Pulverim nav pievienots ne sāls, ne citas piedevas, to var izmantot gaļas marinēšanai, salātiem, vistai, sviestmaizēm, biezpienam, dārzeņu mērcītēm, majonēzei utt. Smalkā maluma pulveri var lietot pat brūču ārējai apstrādei, pret kukaiņu kodumiem utml.

Mājražotāja piedāvā arī citus garšaugu pulverus – diļļu, diļļu-ķiploku, bazilika, maurlociņu, timiāna, raudenes, pētersīļu, selerijas un lavandas (!!) pulveri, bez tam piedāvājumā ir arī ābolu, bumbieru čipsi, žāvētas ogas, augļi un sēnes. Plānoju izmēģināt arī citus garšvielu pulverus.

Savā mājaslapā www.pitas.lv Lorita Miķelsone sirsnīgā kurzemnieces manierē ir bagātīgi aprakstījusi ķiploka vērtīgās īpašības un izmantošanas iespējas, labumus, kādus sniedz ķiploka un žāvētu ābolu lietošana uzturā. Pircējs var iepazīties arī ar uzņēmuma tapšanas vēsturi, produktu sortimentu, iegādes iespējām vai vienkārši uzzināt daudz par ķiploku, mājražošanu, augļu žāvēšanas un pulvera iegūšanas procesu.

Iegādāto pulvera daudzumu izlietoju apmēram trīs mēnešu laikā, kaut lietoju ļoti bieži. Man tas šķiet ideāls, kaut vai tā iemesla dēļ, ka dažbrīd ir tāāāds slinkums mizot ķiplokus. Iepriecina rosīgās kurzemnieces uzņēmīgums un darba mīlestība, te var lasīt par Loritas darbošanas un biznesa sākumu. Ļoti ceru, ka zīmola “Pitas” produkcija parādīsies arī Zemgales pusē, šībrīža iegādes vietas atrodamas šeit .

senes_iepak

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.