Horvātijas ceļojums 3. daļa – PRAKTISKI IETEIKUMI AUTOCEĻOTĀJIEM

Pie Lopudas salas

Pie Lopudas salas

Noslēdzošajā ceļojuma apraksta daļā – nelieli praktiski ieteikumi tiem, kas plāno ceļojumu uz Horvātiju vai nu ar auto vai ar lidmašīnu un uz vietas pārvietoties ar īrētu auto.

 • Ceļojuma maršruts turpceļā: Koknese-Bauska-Lietuva-Polija-Krosno-Slovākija-Ungārija-Zagreba, atpakaļceļš caur Austriju, Čehiju. Kopējais nobraukums – mazliet vairāk kā 5000 km.
 • Ceļojuma periods: 13.-21.maijs, 2015.gads
 • Izbraukājot daļu Eiropas, jāsaka, ka degvielas cenas pie mums skaitās zemas, visur citur, pat par lētu valsti izsludinātajā Bosnijā un Hercegovinā tās ir augstākas (dīzeļdegvielas cena – Bosnijā un Hercegovinā EUR 1.19 (657 kunas par 70 litriem),  Horvātijā 1,25/l, arī Austrijā, Ungārijā cena apmēram tāda pati.
 • Vinjetes noteikti jāpērk Austrijā, Slovēnijā, Slovākijā, Ungārijā un Čehijā un JĀLĪMĒ uz auto loga sekojot norādēm uz vinjetes.  Slovēnijā nopirkuši vinjeti, atstājām to piespraustu pie loga un varas pārstāvis, apturot mūsu auto, izsacīja brīdinājumu par 150 eiro lielu soda naudu par neuzlīmētu vinjeti. Tā kā – nekādas pašdarbības, jālīmē un viss.
 • Horvātijā visās naktsmājās, kuras biju rezervējusi caur http://www.booking.com, pieņem eiro, tāpēc iesaku naktsmītnēm nemainīt naudu uz horvātu valūtu, jo uz valūtas maiņas rēķina vienmēr sanāks zaudēt. Horvāti naudas maiņai izmanto savas nacionālās bankas kursu 1 eiro = 7,59 (2015.gada maijā), savukārt mainot eiro uz kunām, kurss Latvijā ir 7,24 (Tavex), īpaši neizdevīgs – 7,00 uz Horvātijas robežas, horvātu maiņas punktos – vidēji 7,37.
Ungārijas forinti vien īsu brīdi pabija mūsu rokās (kurss 1 eiro = apmēram 300 forintu)

Ungārijas forinti vien īsu brīdi pabija mūsu rokās (kurss 1 eiro = apmēram 300 forintu)

 • Mūsu naktsmītnes:
  • Polija – 1 nakts turpceļā un 1 nakts atpakaļceļā, jāsaka, ka Polijā viesnīcas parasti ir ļoti labas, ar bagātīgām brokastīm, tīras un kārtīgas:
   Wodnik ((100 zl vienvietīgā istaba, 140 zl divvietīga istaba)
   Hotel Stary Młyn (110 zl vienvietīga istaba,  250 zl divvietīga istaba), problēmas varētu sagādāt automašīnu radītais troksnis, jo šī viesnīca ir pašā šosejas malā.

   Horvātija:

   Zagreba – 1 nakts turpceļā un 1 nakts atpakaļceļā:

   Apartments My Way (apartamenti ar virtuvi 3 cilvēkiem – 45 eiro)
   Apartments Flores (divu istabu dzīvoklis – 50 eiro)
   Horvātijas vidiene, pilsētiņa Marina, 2 naktis – Darijan apartments, 36 eiro par 1 nakti 3 cilvēkiem. Pirmā stāva apartamenti ar 2 guļamistabām, dzīvojamo istabu, virtuves zonu un terasi.

   1 nakts Dubrovnikā – Pansion Panorama Dubrovnik (25 eiro vienvietīgā istaba,  27 eiro divvietīga istaba), koplietošanas virtuve, riktīgi vecmodīgs stils, bet nakšņošanai der tīri labi, jāņem vērā, ka no viesnīcas uz centru jākāpj lejā vismaz 100 pakāpieni, līdz centram 40 minūšu gājiens (kad jautājām saimniekam, cik tālu līdz centram, viņš pilnā pārliecibā apgalvoja, ka 20 minūtes). Pēc tam mēs sapratām, ka horvātu lielumi un attālumi jāpareizina vismaz ar 2, tad būs tuvāk patiesībai). Brokastot var doties uz blakus viesnīcu. Tā kā tur ir daudz apmeklētāju, tad, visai iespējams var pabrokastot bez maksas, bet tas katra paša ziņā.

 • Otrās ceļojuma dienas laikā braucot uz Horvātiju caur Slovākiju un Ungāriju, laiks atļauj 2-3 stundas veltīt kādas vietas apskatei, mēs izlēmām par labu Budapeštas apskatei, ko tomēr neiesaku darīt. Lai kaut daļēji izjustu un iepazītu Budapeštu, tad tai būtu mierīgi un nesteidzoties jāvelta pāris dienas, mums atvēlētajā laikā  – trīs stundās, tik vien paspējām kā pastaigāt no centra līdz tiltam, paēst kafejnīcā, paburzīties sasvīdušo tūristu pūļos un pēc tam gandrīz stunda pagāja, kamēr izbraucām ārā no pilsētas. It kā esi bijis, bet tajā pašā laikā neesi bijis Budapeštā. Iespējams, lielpilsētas vietā labāk izvēlēties dažas stundas pavadīt pie Balatona ezera, apmeklēt nelielos ciematiņus ar skaistajām villām tā krastā vai izbraukt ar kuģīti.
SAM_0892

Grilēti kalmāri ar ceptiem sīpoliem un cukīni krodziņā Konoba Duje mazpilsētiņā Marina Horvātijā (cena ap 80 kunām)

 • Neiesaku ēst picērijā pie Dubrovnikas vecpilsētas (tajā ielas pusē, kur stāv taksometri), cenas stipri augstākas kā pašā vecpilsētā aiz mūriem – picas sākot no 57 kunām, salāti 60 kunas (ap 9 eiro), kaut Dubrovniku vecpilsētā promenādē gar jūru esošajā restorānā salātus varēja pasūtīt par 35-40 kunām, kā vēlāk izpētīju.
 • Bezmaksas autostāvvieta Trogirā – iebraucot Trogirā no Marinas puses, jābrauc taisni līdz autobusu stāvlaukumam pilsētas centrā, pretī stāvlaukumam otrā ielas pusē ir pagrieziens pa kreisi, ceļš ved mazliet augšup, gar skolu un auto var novietot stāvlaukumā ielas labajā pusē.
 • Braucot pa maksas ceļu no Splitas uz Dubrovniku, lieliska apstāšanās vieta ir pēc Zagvozd, pirms Biokovo.  Benzīntanks un stāvlaukums ierīkots pie apbrīnojami skaistas ielejas starp kalniem, kur gribas uzkavēties ilgi un nedomāt par laiku. Ideāla vieta, kur ieturēt līdzpaņemtās pusdienas un baudīt kalnu tuvumu.
IMG_4881

Atpūtas vieta starp Zagvozd un Biokovo braucot pa maksas ceļu uz Dubrovniku

 • Kopumā jāsaka, ka Horvātija ir ļoti skaista un ar atpūtai ļoti piemērotu klimatu un ainavām, jūras tuvums sniedz vietējiem lielas iespējas piedāvāt dažnedažādas aktivitātes tūristiem, tomēr dārdzība ir nenoliedzama un masu tūrisms jau labu laiku sācis savu uzvaras (vai posta??) gājienu uz šo Adrijas jūras apskaloto zemi. Ja ceļo vienatnē vai divatā un nav pretenziju pret grupu tūrismu, tad daudz izdevīgāk ir ceļot, izmantojot tūrisma aģentūru piedāvājumus, šobrīd izteikti redzams, ka topā ir Horvātija.

IMG_5453

 • Suvenīri no Horvātijas – var iegādāties lavandas izstrādājumus – eļļas, ziepes, krēmus, maisiņus ar kaltētu lavandu, pat šokolādi, jo Hvaras sala ir izslavēta ar saviem lavandas laukiem. Horvātijas vīni (labākās vīna darītavas pēc vietejo ieteikuma – Babič,  Dingač, Plavac mali, Malvazija), olīveļļa, gliemežvāki, mežģīnes, kaltēti augļi, vīģes utt.

IMG_5448

Izmaksas diviem cilvēkiem

 • Maksas ceļi – 123 EUR (t.sk. maksas ceļi Horvātijā 53 eiro (Zagreba – Splita – Dubrovniki – Plitvice – Zagreba, un līdz  robežai), vinjetes nereāli dārgas, it īpaši lētākajās valstīs, Austrija – 8, Slovākija – 11, Slovēnija – 15, Čehija – 17, Ungārija – 10 eiro.
 • degviela – 360 EUR (dīzelis, nobraukti nedaudz vairāk kā 5000)
 • naktsmītnes 249 EUR (7 naktis)
 • pārtika, ēšana, veikali – 350 EUR
 • suvenīri – 40 EUR
 • apskates objekti – 120 EUR (cenas 1 pers. Plitvices nacionālais parks – 15 eiro,  Paklenica – 6 eiro, Dubrovnikas mūri – 12 eiro, kuģītis ar zivju pikniku – 35 eiro)
Advertisements