Janvāra atklājumi #1: rakstnieku konkursi un ēdamā kafija

Sākoties jaunajam gadam, man radās nepārvarama vēlme blogā ieviest vēl nebijušu, pastāvīgu sadaļu, kas apkopotu šādus, tādus jaunumus no mēnesī lasītā, redzētā vai sajustā, īpaši, ja tas varētu noderēt plašākam lasītāju lokam. Uzsvars uz literatūru, vietējiem labumiem, interesantiem atklājumiem, mazliet ceļošana un vides lietas. Varbūt arī ieskats kādā filmā vai pasākumā.

Ēdamā kafija

Kafija, kas izskatās kā šokolādes tāfelīte? Kāpēc ne? Coffee pixels ir latviešu izgudrojums, ko radījuši uzņēmīgi kafijas mīļotāji, kafejnīcas Miit Coffee īpašnieki. Kāpēc gan ierasto kafiju pārveidot ēdamā formā, jūs jautāsiet? Paši izgudrotāji uzskata, ka tik iecienīta manta kā kafija citā agregātstāvoklī ir visnotaļ atzīstama ideja. Ēdamo kafiju var viegli paņemt līdzi jebkur, šis unikālais produkts, kas apvieno sevī kafijas un šokolādes īpašības, nerada tik ierastos kafijas industrijas atkritumus – kafijas ķirsis tiek izmantotas pilnībā. Nepratīšu izskaidrot visus labumus, ko sniedz šis produkts, jo neesmu stiprās kafijas mīļotāja. Šo es sadāvināšu draugiem un redzēs, ko viņi teiks. Pieejami divi veidi – espresso un kafija ar pienu.

Iegādes vietas: coffeepixels.com

Literārie konkursi

Prozas rakstnieki un visi tie, kuri sevi par tādiem uzskata, sarosieties! Gada sākumā izsludināti veseli divi literārie konkursi, kur iesniegt savus sarakstītos lolojumus dienas gaismas ieraudzīšanai izdotas grāmatas formātā.

Lai veicinātu kvalitatīvas latviešu populārās literatūras attīstību, apgāds “Kontinents” sadarbībā ar Latvijas Rakstnieku savienības laikrakstu “Konteksts” organizē romānu konkursu. Plānots publicēt romānu sēriju “Populārs romāns”, kurā tiktu izdoti aizraujoši romāni, kas uzrunātu plašu lasītāju loku. Termiņi manuskriptu iesniegšanai – 2019.gada 1.jūnijs un 1.septembris.
Nolikums un vairāk info šeit: http://kontinents.lv

Savukārt apgāds Zvaigzne ABC izsludinājis dubultkonkursu detektīvromāniem un romantiskajiem romāniem. Darbu iesniegšana notiek divās kārtā – līdz 2019.gada 1.septembrim un 2020.gada 1.martam. Man, protams, žēl, ka šeit nav minēti fantāzijas romāni, bet nekas jau neliedz tos rakstīt tāpat un izdot pašam vai ar izdevniecības starpniecību. Informācija par konkursu: http://www.zvaigzne.lv

Ekotīrīšana ar Purenn

Purenn Latvija tīrīšanas līdzekļi

Pirmo reizi Purenn uzņēmumu pamanīju bukletā par biznesa inkubatoru jaunajiem uzņēmumiem. Purenn atrodas Jelgavā un ražo ekoloģiski sertificētus mazgāšanas un tīrīšanas līdzekļus traukiem, veļai, grīdām, virsmām, logiem. Mana māja nekad nav redzējusi Fairy vai Domestos, tiem es eju ar līkumu. Traukiem esmu izmēģinājusi sinepju pulveri, bet tā bija visai ķēpīga padarīšana, jo sinepju graudiņus noskalot nav reāli. Veļas mazgāšanu testēju ar bezsmaržas šķidrajiem līdzekļiem un pat ziepju riekstiem, kuri tomēr neattaisnoja cerības. Bet nu laikam mani meklējumi ir galā, jo esmu priecīga, ka varu atbalstīt Latvijas ražotājus Purenn, kuri izstrādājuši labus produktus uz augu izcelsmes virsmaktīvo vielu bāzes, ar ēteriskajām eļļām un augu ekstraktiem, bez agresīvas ķīmijas, sintētiskajām smaržvielām un krāsvielām, bez naftas pārstrādes vielām un optiskajiem balinātājiem. Trauku mazgāšanas līdzeklis man ļoti patīk, tīra visu, ko vajag, puto minimāli, kas ir labi, jo trauku nav jāskalo 5 reizes. Produkti bioloģiski sadalās un iepakojums ir 100% pārstrādājams. Lieliski ir arī tas, ka iepakojumus var atkārtoti uzpildīt Rīgas, Jelgavas, Valmieras un citos ekoveikaliņos. Starp citu, daudz lētāk uzņēmuma produktus ir iegādāties http://www.1a.lv vietnē, iespējams, arī citās, nevis pašā Purenn mājaslapā. Iespējams, atkārtoti uzpildot savu trauku, ir vēl izdevīgāk, bet nevaru par to pagaidām spriest.

Produkti Purenn mājaslapā.

3 thoughts on “Janvāra atklājumi #1: rakstnieku konkursi un ēdamā kafija

  1. Es arī drusku lietoju Purenn. Uzdāvināja roku ziepes un balzāmu, no sākuma biju pārsteigta, cik loti smaržo, lai gan it kā viss eko. Tualetes tīrīšanas līdzeklis arī labs, kaut kad domāju pamēģināt arī traukiem un veļai, lai gan tiem izmantoju Tribio, kas nesmaržo vai tikpat kā nesmaržo un arī ir bio.

    • paldies par komentāru! Purenn trauku līdzeklis man patīk, roku ziepes vēl nezinu, vai pirkšu, patīk parastās cietās ziepes. Tās pastiprinātās smaržas ir tāpēc, ka sastāvā ir Aroma, smaržviela, kuras izcelsme var būt vai nu dabīga vai arī ne. Bet ņemot vērā, ka produkcijai ir Ecocontrol sertifikāts, es laikam galvu nelauzīšu par šo. Ar tiem ekolīdzekļiem mazgāju visas drēbes, izņemot vīra darba apģērbu. Diemžēl viņš protestē, ja viņa drēbes nesmaržo pēc mazgāšanas līdzekļa un to nevaru izdzīt :)) Ja neapmierinās Purenn, tad būs jāpatestē Tribio, to neesmu mēģinājusi veļai.

      • Es Tribio jau kādus divus gadus lietoju apģērba mazgāšanai, nesūdzos. Pateicu, ka nekādas pulveru smakas un smaržīgos mīkstinātājus vairs necietīšu un pie tā arī palikām. Mums gan bija aizdomas, ka sunim alerģija, tāpēc lēmums tika pieņemts viegli.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.