Janvāra atklājumi #1: rakstnieku konkursi un ēdamā kafija

Sākoties jaunajam gadam, man radās nepārvarama vēlme blogā ieviest vēl nebijušu, pastāvīgu sadaļu, kas apkopotu šādus, tādus jaunumus no mēnesī lasītā, redzētā vai sajustā, īpaši, ja tas varētu noderēt plašākam lasītāju lokam. Uzsvars uz literatūru, vietējiem labumiem, interesantiem atklājumiem, mazliet ceļošana un vides lietas. Varbūt arī ieskats kādā filmā vai pasākumā.

Ēdamā kafija

Coffee pixels ēdamā kafija

Kafija, kas izskatās kā šokolādes tāfelīte? Kāpēc ne? Coffee pixels ir latviešu izgudrojums, ko radījuši uzņēmīgi kafijas mīļotāji, kafejnīcas Miit Coffee īpašnieki. Kāpēc gan ierasto kafiju pārveidot ēdamā formā, jūs jautāsiet? Paši izgudrotāji uzskata, ka tik iecienīta manta kā kafija citā agregātstāvoklī ir visnotaļ atzīstama ideja. Ēdamo kafiju var viegli paņemt līdzi jebkur, šis unikālais produkts, kas apvieno sevī kafijas un šokolādes īpašības, nerada tik ierastos kafijas industrijas atkritumus – kafijas ķirsis tiek izmantotas pilnībā. Nepratīšu izskaidrot visus labumus, ko sniedz šis produkts, jo neesmu stiprās kafijas mīļotāja. Šo es sadāvināšu draugiem un redzēs, ko viņi teiks. Pieejami divi veidi – espresso un kafija ar pienu.

Iegādes vietas: coffeepixels.com

Literārie konkursi

Prozas rakstnieki un visi tie, kuri sevi par tādiem uzskata, sarosieties! Gada sākumā izsludināti veseli divi literārie konkursi, kur iesniegt savus sarakstītos lolojumus dienas gaismas ieraudzīšanai izdotas grāmatas formātā.

Lai veicinātu kvalitatīvas latviešu populārās literatūras attīstību, apgāds “Kontinents” sadarbībā ar Latvijas Rakstnieku savienības laikrakstu “Konteksts” organizē romānu konkursu. Plānots publicēt romānu sēriju “Populārs romāns”, kurā tiktu izdoti aizraujoši romāni, kas uzrunātu plašu lasītāju loku. Termiņi manuskriptu iesniegšanai – 2019.gada 1.jūnijs un 1.septembris.
Nolikums un vairāk info šeit: http://kontinents.lv

Savukārt apgāds Zvaigzne ABC izsludinājis dubultkonkursu detektīvromāniem un romantiskajiem romāniem. Darbu iesniegšana notiek divās kārtā – līdz 2019.gada 1.septembrim un 2020.gada 1.martam. Man, protams, žēl, ka šeit nav minēti fantāzijas romāni, bet nekas jau neliedz tos rakstīt tāpat un izdot pašam vai ar izdevniecības starpniecību. Informācija par konkursu: http://www.zvaigzne.lv

Ekotīrīšana ar Purenn

Purenn Latvija tīrīšanas līdzekļi

Pirmo reizi Purenn uzņēmumu pamanīju bukletā par biznesa inkubatoru jaunajiem uzņēmumiem. Purenn atrodas Jelgavā un ražo ekoloģiski sertificētus mazgāšanas un tīrīšanas līdzekļus traukiem, veļai, grīdām, virsmām, logiem. Mana māja nekad nav redzējusi Fairy vai Domestos, tiem es eju ar līkumu. Traukiem esmu izmēģinājusi sinepju pulveri, bet tā bija visai ķēpīga padarīšana, jo sinepju graudiņus noskalot nav reāli. Veļas mazgāšanu testēju ar bezsmaržas šķidrajiem līdzekļiem un pat ziepju riekstiem, kuri tomēr neattaisnoja cerības. Bet nu laikam mani meklējumi ir galā, jo esmu priecīga, ka varu atbalstīt Latvijas ražotājus Purenn, kuri izstrādājuši labus produktus uz augu izcelsmes virsmaktīvo vielu bāzes, ar ēteriskajām eļļām un augu ekstraktiem, bez agresīvas ķīmijas, sintētiskajām smaržvielām un krāsvielām, bez naftas pārstrādes vielām un optiskajiem balinātājiem. Trauku mazgāšanas līdzeklis man ļoti patīk, tīra visu, ko vajag, puto minimāli, kas ir labi, jo trauku nav jāskalo 5 reizes. Produkti bioloģiski sadalās un iepakojums ir 100% pārstrādājams. Lieliski ir arī tas, ka iepakojumus var atkārtoti uzpildīt Rīgas, Jelgavas, Valmieras un citos ekoveikaliņos. Starp citu, daudz lētāk uzņēmuma produktus ir iegādāties http://www.1a.lv vietnē, iespējams, arī citās, nevis pašā Purenn mājaslapā. Iespējams, atkārtoti uzpildot savu trauku, ir vēl izdevīgāk, bet nevaru par to pagaidām spriest.

Produkti Purenn mājaslapā.

Advertisements