IESAKU GRĀMATAS

Izlasīto grāmatu skaits var būt mērāms simtos un tūkstošos, bet tikai dažām lemts atstāt neaizmirstamu iespaidu, palikt atmiņā uz mūžu, veidot mūs un pārveidot, iedvest emocijas, likt raudāt, smieties un iesmelgties kaut kur sirds apvidū.

Te top saraksts ar tiem daiļdarbiem, kuri manā lasītāja dzīvē ir atstājuši pēdas un kurus mierīgu sirdi varu ieteikt arī Tev. Šeit uzskaitītas grāmatas, kuras izturējušas laika pārbaudi.

TEMATISKIE SARAKSTI:

Kādu grāmatu dāvināt absolventam?

13 grāmatas jaukai pavasara noskaņai

7 grāmatas ziemīgai noskaņai un dvēseles pacilātībai

Kādu grāmatu dāvināt?

10 patiesi lieliskas grāmatas

Piedzīvojumu un ekstrēmu ekspedīciju grāmatas

LABĀKĀS NO LABĀKAJĀM – SUBJEKTĪVS SARAKSTS!

Dž.R.R.Tolkīns triloģija “Gredzenu pavēlnieks”

Dzīve nevar tikt nodzīvota, neizlasot episkāko fantāziju, kāda ir tapusi fantāzijas literatūras vēsturē. Visi citi šī žanra rakstnieki, kuri sekoja pēc Tolkīna, ir ietekmējušies no viņa vairāk kā 10 gadu garumā rakstītajiem darbiem par hobitiem, elfiem, orkiem un Viduszemi, kura, pateicoties autoram, pastāv ne tikai grāmatās un filmās, bet miljonu lasītāju prātos.

V.Aizaksons “Stīvs Džobss” (atsauksme) 

300x0_cover

Stīva Džobsa biogrāfija ir ne tikai stāsts par cilvēku, kurš ieviesa jaunu dizainu un  tehnoloģijas datorindustrijā, radot kompāniju Apple. Tas vēl jo vairāk ir stāsts par degsmi būt atšķirīgam, par koncentrēšanos uz prioritātēm un “Nē” teikšanu daudzām citām lietām, tas ir stāsts par vērtību pārdošanu masām, kuri alkst būt izredzētie. Gluži tādi paši kā Stīvs.

Džoanna K. Roulinga – Harija Potera septiņu grāmatu sērija

6b17d217-9a7a-4ff7-b754-0335fd19df3f

Mana bērnība pagāja Harija Potera zīmē, šīs sērijas grāmatas es ar nepacietību gaidīju katru gadu vairākus mēnešus, lai pēc tam, aizmirstot visu citu, aprītu pāris dienu laikā,  pēc tam pārlasītu vēl un vēl, līdz zināju no galvas gandrīz katru momentu. Cilvēcība, draudzība, mīlestība un cīņa starp labo un ļauno, tikpat sena kā pasaule. Labākās bērnības un pusaudžu grāmatas, kādas varu ieteikt, un kas, manuprāt, nezaudēs savu aktualitāti nekad.

 Gerijs Polsens “Ziemas deja” (atsauksme)

9984-663-11-6

Ziemas deja ir aizkustinošs un asprātīgs stāsts par cilvēcību, mīlestību  un dabas vareno spēku. Smiekli mani pavadīja, jau sākot ar nodaļu, kurā nevaldāmie suņi izvalkā autoru caur mežu knapi dzīvu.  Līdz ar autoru es iemīlēju viņa suņus, trako aizraušanos ar kamanu suņu pajūgu sacīkstēm, sniegiem un skuju koku mežiem klāto  Aļasku, un pārliecība, ka kādu dienu ir jāapmeklē Kanāda un Aļaska, manī nostiprinājās vēl vairāk.

Arčibalds Kronins “Cepurnieka pils” (atsauksme)

d62580df-3bf5-4686-a970-c335a4221271

Bija laiks, kad šo grāmatu lasīju reizi gadā. Kronina radītā emociju gamma ir nežēlīgi ievelkoša. Drūmi notikumi, sarežģīti likteņi un lēna vilkme uz nolemtību, kas sagaida galveno varoni. Par cilvēku un viņa “pili” – un paša radītu iznīcību, kas beigās paņem visu.

 Gabriela Zevina “Grāmatnieks, kurš atrada dzīvi”(atsauksme)

“Grāmatnieks, kurš atrada dzīvi” ir aizkustinošs un mīļš stāsts, skaists apliecinājums tam, ka mūsu dzīvēs ir divas lietas, kurām nekad nevajadzētu pietrūkt – mīlestība un grāmatas. Un vislabāk, ja ir gan viens, gan otrs.

Frēdrihs Bakmans “Vīrs, vārdā Ūve” (atsauksme)

Man šķiet, ka šis romāns vienlaikus patiks gan vecmāmiņām, gan pusaudžiem, gan mājsaimniecēm. Neprātīgi humorīgs, aizkustinošs līdz sirds dziļumiem, ar mazu devu ironijas un lielu devu asprātības. Lasiet, lai novērtētu vienkāršas, pieticīgas dzīves skaistumu un lai vēlreiz gūtu apliecinājumu, ka dzīvei krāsas piešķir mīlestība, draudzība, laipnība un dažreiz pat noplucis kaķis.

Frēdrihs Bakmans “Omce sūta sveicienus un atvainojas” (atsauksme)

omce_suta_sveicienus_un atvainojas.jpg

Zviedru autora Frēdriha Bakmana grāmatas spēj padarīt par labāku cilvēku, goda vārds! Neparastākā un ekscentriskākā vecmāmiņa pasaulē smēķē, pieprasa savam juristam slepeni atgādāt viņai uz slimnīcu alu, flirtē ar policistiem un nakts tumsā rāpjas pār žogu zoodārzā. Un tie ir tikai daži no trakulīgajiem gājieniem, ko viņa izstrādā gan viena pati, gan kopā ar mazmeitu Elzu. Humorpilnie dialogi, brīnišķīgi raitā un emocionālā valoda, kā arī visu grāmatas varoņu dzīvju ietērpšana Omces pasakās spēj lasītāju vienlaikus sasmīdināt, saskumdināt, saraudināt un padarīt neaptverami līksmu, atverot līdz šim aizvērtās un pat šķietami ierūsējušās sirds siltuma durtiņas. Kaut mums katram būtu tāda Omce.

Advertisements